کامیونی اعجاب انگیز به نجات رانندگان می‌آید + تصاویر

کامیونی اعجاب انگیز به نجات رانندگان می‌آید + تصاویرشرکت سامسونگ پس از ساخت گوشی، تبلت، ‌لوازم خانگی و سفینه فضایی، اینک در طرحی نوآورانه، کامیونی تولید کرده است که جان رانندگان را نجات می دهد.

غول بزرگ فناوری کشور کره جنوبی، سامسونگ در یک طرح منحصر به فرد نسل جدیدی از کامیون‌ها را طراحی و امیدوار است در آینده نزدیک روانه بازارهای جهانی کند.

 

اخبار,کامیون‌ Safetytruck,اخبار علمی

 
گفتنی است، این کامیون‌ها که  Safetytruck نام دارند، در پشت خود بر روی دو لنگه در عقبی خود دارای 4 صفحه نمایشگر تلویزیونی هستند که تصویر جاده جلوی کامیون را به خودروهای سواری، موتور سیکلت‌ها و حتی کامیون‌های پشت سرشان می‌دهد.

 

اخبار,کامیون‌ Safetytruck,اخبار علمی

 

بررسی‌ها نشان می دهند، اساس این فناوری دوربین‌هایی است که در جلوی بدنه کامیون کار گذاشته شده و به صورت آنلاین از فضای پیش‌ رو و جاده مقابل کامیون تصویر برداری می‌کند و در پشت کامیون روی صفحه‌های نمایشگر به نمایش در می آید.

 

اخبار,کامیون‌ Safetytruck,اخبار علمی

 

شرکت سامسونگ اعلام کرده، این طرح را برای کمک به کم شدن مشکل تصادفات رانندگی مرگبار منجر به جرح و مرگ در کشور آرژانتین و همینطور سایر کشورهای دنیا ابداع کرده است که در آنها همه ساله عده زیادی از رانندگان به دلیل عدم داشتن دید کافی هنگام سبقت از کامیون ها در جاده‌های باریک در برخورد با خودروی مسیر مخالف جان خود را از دست می‌دهند.

 

اخبار,کامیون‌ Safetytruck,اخبار علمی

 

در کامیون‌های ساخت شرکت سامسونگ که از ایمنی بالایی نی�� برخوردار هستند، ارسال تصاویر به نمایشگرها از طریق دوربین بصورت بدون سیم صورت می‌گیرد.

 

اخبار,کامیون‌ Safetytruck,اخبار علمی

 

این فناوری هم در روز و هم در شب به لطف چراغ‌های قوی کار گذاشته شده، بر روی کامیون می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد و به رانندگان وسایل نقلیه پشت سر کامیون در خصوص وضعیت جاده پیش رو کامیون اطلاعات ارزشمندی دهد.

 

اخبار,کامیون‌ Safetytruck,اخبار علمی

 

شرکت سامسونگ فعلا یک مدل آزمایشی را ساخته و مدل دیگری را نیز در مرحله تست عملیاتی قرار داده است. در کشور آرژانتین بر اساس ‌آمارها در هر ساعت یک نفر جان خود را در اثر تصادفات رانندگی از دست می‌دهد.

 

اخبار,کامیون‌ Safetytruck,اخبار علمی

 

مقامات سازنده این کامیون در شرکت سامسونگ اعلام کرده‌اند، گام بعدی آنها بدست آوردن مجوز و تائیدیه های لازم بین‌المللی و استاندارد سازی فناوری با پروتکل‌های ایمنی و راه جهانی است تا این محصول قابلیت راهیابی در جاده‌های کشورهای مختلف را بدست آورد.

در تصاویر خبری تست کامیون سامسونگ در جاده واقعی و نمایش جاده پیش رو به راننده خودروی عقبی برای سبقت گرفتن از کامیون در ساعات مختلف روز و شب نشان داده شده است که سبب ایمنی سرنشینان خودروهای سواری و همینطور کامیون می‌شود.
اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه