پخش زنده؛ ایران ۲ – بحرین ۰

کارلوس کی روش امیدوار است با پیروزی برابر بحرین گام اول را در اولین بازی مرحله گروهی محکم بردارد.
01000723
ورزشگاه: رکتانگولار تماشاگر: ۱۲هزار نفر
داور: بنجامین ویلیامز

کارت زرد: احسان حاج صفی ۲۲ از ایران؛ عبدالله عمر ۴۳ از بحرین
گل: حاج صفی ۴۵ برای ایران

ترکیب ایران: علیرضا حقیقی، احسان حاج‌صفی، مهرداد پولادی، مرتضی پورعلی گنجی، سیدجلال حسینی، جواد نکونام، مسعود شجاعی، آندرانیک تیموریان، وریا غفوری، اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد
سرمربی: کارلوس کی‌روش

ترکیب بحرین: سید جعفر، محمد حسین، عبدالله عمر، فوزی عیش، ولید الهیام، حسین علی بابا، سید ضیا، عبدالوهاب علی، اسماعیل عبداللطیف، جیس اوکوونوان، سامی الحسینی
سرمربی: مرجان عید

شرح گل:
ایران یک بحرین صفر (۴۵+۱ احسان حاج صفی): کرنر ارسالی از جناح راست با دفع دروازه بان بحرین، پشت محوطه جریمه به حاج صفی رسید و او پس از کنترل توپ با پای چپ، با روی پای راست گلی فوق العاده تماشایی را برای ایران به ثمر رساند تا شاگردان کی روش نیمه اول را با برتری به رختکن بروند.

دقایق حساس:
دقیقه ۱: ضربه ایستگاهی برای بحرین را بازیکن این تیم روی دروازه فرستاد که مهرداد پولادی آن را با ضربه سر دفع کرد.
دقیقه ۴: ضربه رضا قوچان نژاد از زاویه بسته به بیرون رفت و این فرصت برای ایران از دست رفت.
دقیقه ۶: اشتباه و تعلل مسعود شجاعی به خلفان ابراهیم رسید و این بازیکن با ضربه ای فنی دروازه حقیقی را تهدید کرد که شماره یک ایران به راحتی آن را دفع کرد.
دقیقه ۸: روی خطای پورعلی گنجی، بحرینی ها در جناح چپ صاحب توپ شد و ضربه ارسالی را جسی جان با ضربه آکروباتیک از فاصله کم به بیرون زد.
دقیقه ۱۲: ارسال اشکان دژآگه با ضربه سر ناقص رضا قوچان نژاد به راحتی به دروازه بان بحرین رسید و این فرصت از دست رفت.
دقیقه ۱۶: حرکت مهاجم بحرین پشت مدافعان ایران او را صاحب فرصت خوبی کرد که ضربه سر وی با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه ۱۷: خطای مدافعان بحرین روی اشکان دژآگه ایران را صاحب اولین موقعیت ایستگاهی کرد اما ارسال زمینی دژآگه بی نتیجه ماند.
دقیقه ۲۰: حرکت فوق العاده مسعود شجاعی پشت محوطه جریمه و پاس تودر او درون محوطه جریمه، اشکان دژآگه را با دروازه بان حریف تک به تک کرد اما ضربه او با دفع سید جعفر همراه بود تا این فرصت خوب از دست برود.
دقیقه ۲۲: روی پاس عمقی قوچان نژاد، احسان حاج صفی پشت مدافعان بحرین صاحب توپ شد و ضربه اش را وارد دروازه بحرین کرد اما بنجامین با زدن سوت آن را آفساید اعلام کرد و در ادامه بازیکن ایران را با کارت زرد جریمه کرد.
دقیقه ۲۴: ارسال ضربه ایستگاهی توسط آندرانیک تیموریان با عبور از تمام بازیکنان به پورعلی گنجی رسید که این بازیکن ضربه سر ضربش را با اختلاف از بالای دروازه به بیرون زد.
دقیقه ۲۶: ارسال روی دروازه ایران را سید ضیا با ضربه سر به سمت دروازه فرستاد که باز هم علیرضا حقیقی آن را به راحتی دفع کرد.
دقیقه ۳۰: باز هم یک گل مردود دیگر برای شاگردان کارلوس کی روش؛ مهرداد پولادی در حالی که در آفساید قرار داشت ارسال زمینی اش را درون محوطه جریمه به قوچان نژاد رساند که مهاجم ایران ضربه اش را وارد دروازه بحرین کرد اما داور قبل از آن در سوت خود به نشانه آفساید دمیده بود.
دقیقه ۳۲: ارسال زیبای وریا غفوری فرصت خوبی درون محوطه جریمه نصیب ایران کرد که گوچی نتوانست روی آن تاثیر بگذارد.
دقیقه ۴۴: ارسال مسعود شجاعی را در شرایطی خوب جلال حسینی به بیرون زد.
دقیقه ۴۶: باز هم اعلام آفساید؛ در حالی که به نظر می رسید بنجامین در اعلام این آفساید اشتباه کرده باشد، رضا قوچان نژاد ضربه اش را زد که به بیرون رفت.
دقیقه ۴۹: روی اشتباه مدافع بحرینی در دفع توپ، رضا قوچان نژاد پشت محوطه جریمه صاحب فرصت شد و ضربه اش را به سمت دروازه سید جعفر نواخت که گلر بحرینی در دو ضرب آن را مهار کرد.

شرح بازی در نیمه اول:
تیم ملی ایران با وجود آغاز نه چندان قدرتمند، پس از گذشت پانزده دقیقه بازی را در اختیار گرفت و با حرکات تماشایی اشکان دژآگه و وریا غفوری در جناح راست صاحب موقعیت های خوبی شد.
ایران از دقیقه ۲۰ نیمه اول با بازیسازی شجاعی، نکونام و بالا بازی کردن مدافعان توپ و میدان را در دست گرفت و در نهایت پس از ایجاد چند موقعیت خوب در یک دقیقه کلیدی پیش از سوت پایان بازی در نیمه اول به گل برتری رسید. ایران در نیمه دوم احتمالا احتیاط آمیزتر بازی خواهد کرد تا از برتری خود محافظت کند و در عین حال بحرین مجبور است به سمت دروازه ایران بیاید که این فرصت را برای حمله وران ایران فراهم خواهد کرد. حالا همه امیدوار به کسب سه امتیاز و شروعی امیدوار کننده از شاگردان کی روش هستند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه