مشمولان غایب پس از پرداخت جریمه، می‌توانند گذرنامه بگیرند

کد خبر :  1827494237672396397 تاریخ :  سه شنبه 21 بهمن 1393 08:45
سردار کمالی خبر داد:مشمولان غایب پس از پرداخت جریمه، می‌توانند گذرنامه بگیرندجام جم سرا: در پی انتشاراخباری در خصوص محرومیت از دریافت گذرنامه برای مشمولانی که با پرداخت جریمه ریالی از خدمت سربازی معاف شده‌اند، جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح این خبر را تکذیب کرد.

سردار موسی کمالی درباره اینکه گفته می‌شود مشمولان دارای هشت سال غیبت و بیشتر از آن، پس از پرداخت جریمه ریالی دیگر امکان گرفتن گذرنامه و خروج از کشور را نخواهند داشت، اظهار کرد: چنین چیزی به هیچ عنوان صحت ندارد و تمام مشمولانی که دارای هشت سال غیبت یا بیشتر از آن هستند پس از پرداخت جریمه ریالی از سربازی معاف خواهند شد و کارت معافیت به آنان داده می‌شود، بنابراین آنان نیز می‌توانند مانند دیگر افرادی که وضعیت سربازیشان مشخص شده برای دریافت گذرنامه خود اقدام کنند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه شهروندان می‌بایست اخبار و آخرین تحولات حوزه سربازی را از ستادکل نیروهای مسلح و افراد مسئول در حوزه سربازی پیگیری کنند، تصریح کرد: خبرهایی از این دست به هیچ عنوان صحت ندارد و باز هم می‌گویم که اگر فردی با پرداخت جریمه ریالی از انجام خدمت سربازی معاف شود، امکان دریافت گذرنامه و خروج از کشور را خواهد داشت.
از روز گذشته این شایعه در برخی رسانه‌ها منتشر شده بود، اما با اعلام سردار کمالی، مشمولان غایبی که تا پایان سال ۹۴ مدت غیبتشان از سربازی به هشت سال یا بیشتر از آن می‌رسد می‌توانند در صورت تمایل به پرداخت جریمه ریالی از ۱۵ بهمن تا ۱۵ اسفند سال جاری به تمامی دفا‌تر پلیس ۱۰+ مراجعه کنند و ثبت نام اولیه را انجام دهند.

همچنین مشمولان خارج از کشور نیز می‌توانند با مراجعه به سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌های جمهوری اسلامی یا از طریق مراجعه اقوام درجه یکشان به دفا‌تر پلیس ۱۰+ در مدت مذکور درخواست خود را ثبت کنند.


مدارک لازم برای ثبت نام و پاسخ به یک ابهام

همچنین روز گذشته در پی انتشار خبر جزئیات ثبت‌نام پرداخت جریمه مشمولان غایب و مدارک مورد نیاز برای آن، برخی مخاطبان ابهامی را مطرح کردند که سردار ابراهیم کریمی، جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا در پاسخ به آن گفت: مشمولانی که اصل مدرک تحصیلی خود را در اختیار ندارند می‌توانند با مراجعه به مرکز آموزشی که در آن تحصیل می‌کردند، گواهی معتبری را که اثبات کند مدرک خود را اخذ کرده‌اند، دریافت کنند. البته این گواهی باید به تایید و امضای مرکز آموزشی مذکور رسید باشد.

وی ادامه داد: گواهی دریافت شده بیانگر آخرین مدرک تحصیلی مشمول غایب است و این دسته از افراد می‌توانند با ارائه این مدرک در کنار دیگر مدارک موردنیاز، نسبت به پیش‌ثبت‌نام جریمه ریالی مشمولان غایب اقدام کنند.

کریمی درباره مدارک ثبت درخواست نیز گفت: برای ثبت درخواست، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی، اصل آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی معتبری که شرح آن داده شد، اصل و کپی شناسنامه همسر و فرزندان به همراه چند قطعه عکس و ۱۰۰ هزار ریال وجه نقد از متقاضیان دریافت می‌شود. (ایسنا)

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه