مسافرت نوروزی با کوکان،چگونه با کودکان خود در نوروز 93 راحت سفر کنیم؟

با افزایش بلیط هواپیما و گرانی هزینه های مسافرت با هواپیما، مسافرت با ماشین یک روش جذاب است که می توانید به کمک آن و تنها با هزینه ی بنزین، به مسافرت بروید، البته اگر با بچه ها مسافرت می کنید، باید آن ها را در طول رانندگی مشغول و سرگرم نگه دارید. همچنین ملاحظات انجام شده باید طوری باشد که در سفر به همه خوش بگذرد.

مسافرت نوروزی با کوکان

برنامه ریزی توقف ها

مسافرت نوروزی با کوکان


تعداد توقف ها و ساعات رانندگی در روز، به سن کودک تان بستگی دارد.
اگر بچه هایی با سن کم دارید، حتما باید تعداد توقف ها را بیشتر کنید، زیرا آن ها باید دستشویی بروند و یا غذا بخورند.
هر چه سن بچه های تان کمتر باشد، مدت زمان کمتری در روز باید برانید پس مسافت کمتری را نیز طی می کنید، اما اگر بچه های بزرگتری دارید، می توانید مسافت بیشتری بروید و فقط چند دقیقه در روز توقف کنید.

 

بازی های درون ماشین

مسافرت نوروزی با کوکان


بچه ها هرنوع بازی ای را دوست دارند، به آن ها چند بازی کلاسیک و قدیمی درون ماشین یاد بدهید که به هیچ وسیله اضافی نیاز ندارد.
از بچه های تان بپرسید که چند ماشین با پلاک دولتی، چند حیوان و یا چند ماشین با یک رنگ خاص می توانند بشمارند.
بنابر نوع زمینی که روی آن رانندگی می کنید و آب و هوای آن، به آنها بگویید که اولین نفری که بتواند به عنوان مثال یک کوه پوشیده از برف، کاکتوس و یا درخت نخل ببیند جایزه می گیرد.

 

وسایل الکترونیکی

مسافرت نوروزی با کوکان


وسایل الکترونیکی وسایل سرگرم کننده ی مناسبی برای هر سنی هستند، اگر کودکان شما یک کنسول دستی بازهای ویدئویی دارند، وقتی که خسته شدند به آن ها اجازه بدهید که با آن بازی کنند.
اگر که برای استفاده از وسایل الکترونیکی محدودیتی برای آن ها قایل شده اید، برای مثال آن ها فقط یک ساعت در روز باید از این وسیله ها استفاده کنند، یا فقط باید در هتل از این وسیله ها استفاده کنند، به ویژه اگر می خواهید که آن ها منظره بیرون را نگاه کنند و نیز اگر بچه هایتان کم سن و سال هستند، DVD Player های قابل حمل گزینه مناسبی هستند.

 

چرت زدن

مسافرت نوروزی با کوکان


حتی کودکانی که سن بیشتری دارند نیز دوست دارند در طول مسافرت بخوابند و یا حداقل قسمتی از رانندگی را در خواب سر کنند، بچه های کوچک تر بیشتر از بزرگترها می خوابند.
اگر ماشین تان بزرگ است یا اتاقکی در ماشین دارید، وسایل مورد نیاز مانند بالش ها و پتوهای مسافرتی را آنجا ببرید تا در طول خواب بچه ها راحت باشند.
اگر کودکان تان اسباب بازی هایی به شکل حیوانات خاص دارند، آنها را برای شان ببرید تا جای گرم و نرم و لذت بخشی برای خواب شان فراهم آورده باشید.

 

وسایل لذت بخش

مسافرت نوروزی با کوکان


مسافرت با ماشین می تواند جذاب یا خسته کننده باشد، کودکان برای رسیدن به مقصد طاقت و قرار ندارند، و ماشین نیز باید مسیر طولانی ای را طی کند، و آن ها خسته می شوند.
یک بسته یا کیف را با وسایلی که برای آن ها لذت بخش است جمع کنید، مانند شکلات و آبنبات، کتاب های رنگ آمیزی جدید و بازی های کوچک مسافرتی.
آب نبات ها نباید ذوب شدنی باشند و ماشین شما را کثیف کنند.
هر موقع که کودکان تان، خسته شدند، یک وسیله جدید از کیف در بیاورید و آن ها را راضی نگه دارید.

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه