ماه 11، هفته 2

ایران بانو دات کام

کودک شما چگونه رشد می کند؟

ممكن است كودك شما بتواند با گرفتن دست شما راه برود؛ يا هنگامي كه مي خواهيد به او لباس بپوشانيد با دست يا پا مانع شما شود. در اين مرحله او ممكن است بتواند يك ليوان را در دست گرفته و بدون كمك شما از آن آب بنوشد يا يك وعده غذاي كامل را بدون كمك شما و با استفاده از دستهاي كوچكش بخورد؛ البته برخي از كودكان ممكن است تا چند ماه ديگر نيز قادر به اين كار نباشند.
همين كه كودك شما توانست به تنهايي مايعات را از ليوان بنوشد بايد مراقبت خود را زيادتر كنيد زيرا پس از اينكه كودك شما تمام مايع درون ليوان را نوشيد ممكن است به جاي اينكه ليوان را آرام روي زمين بگذارد آن را محكم روي زمين پرت كند.

زندگی شما: تاثير كم خوابي بر عملكرد شما

هيچ كسي نمي تواند كمخوابي را تحمل كند و در عين حال عملكرد طبيعي خود را در زندگي حفظ نمايد. در اينجا به روش هايي اشاره مي كنيم كه وقتي بي خوابي امان شما را بريده است! مي تواند مفيد باشد:
آيا به دليل بي خوابي شبانه، صبحها نمي توانيد بيدار شويد؟ يك زنگ گوشخراش انتخاب كرده و صداي آن را روي بلندترين درجه بگذاريد! زمان مناسبي را براي بيدار شدن تنظيم كنيد تا اگر كمي هم ديرتر بيدار شديد مشكلي برايتان پيش نيايد.
در طول روز گيج و خواب آلوده هستيد؟ يك يا دو ليوان از نوشيدنيهاي كافئين دار (چاي، قهوه و انواع كولا) را مورد استفاده قرار دهيد اما پس از ناهار تنها از نوشيدنهاي بدون كافئين يا كم كافئين استفاده كنيد. استفاده زياد منجر به تحريك بيش از حد بدن و در نتيجه بروز مشكل براي خوابيدن مي شود. همچنين سعي كنيد كارهايي را كه به دقت بيشتر نياز دارد در ابتداي روز كه احتمالا ذهنتان فعالتر است انجام دهيد.
در وسط روز احساس خستگي و سنگيني مي كنيد؟ در زمان استراحت نيمروزي به ماشين خود برويد و يك چرت 15 دقيقه اي بزنيد. از يكي از دوستانتان بخواهيد كه با تماس با تلفن همراه شما را بيدار كند. يك گردش كوتاه در بيرون محل كار نيز مي توان به شما كمك كند تا انرژي خود را مجددا به دست آوريد. اگر بايد در يك ملاقات يا جلسه طولاني مدت حضور داشته باشيد يك نوشيدني خنك با خود ببريد تا شما را سرحال نگه دارد.

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه