فناوری‌های آینده در لوله‌های خلاء

فناوری‌های آینده در لوله‌های خلاءاخبار , اخبار گوناگون , لوله‌های خلاء

در دنیای امروز، استفاده از لامپ‌ها یا لوله‌های خلاء، کاری دشوار و سخت است اما «دارپا» از این فناوری به عنوان تکنولوژی آینده یاد می کند.

 دارپا (DARPA) یا سازمان پروژه‌ های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی امریکا از تمرکز این سازمان بر طرح های جدیدی از لوله های خلاء و تکنیک های ساخت آنها برای کاربرد در سیستم های مخابراتی و همینطور سیستم رادار در آینده خبر داده است.

 

microelectronics حالت جامدی از بخش اعظمی از حوزه الکترونیک را در برگرفته که اغلب به سختی می توان تصور کرد که انتقال از لوله های خلاء به ترانزیستورها چه اتفاق بزرگ و تاثیرگذاری است. اگر لوله های خلاء هنوز وجود داشتند باید اسمارت فون های امروزی به اندازه آشیانه یک هواپیما بوده اما به اندازه یک شهر کوچک انرژی مصرف می کردند.

 

این معایب می توانند دلیلی مبنی بر قدیمی بودن این تکنولوژی باشند. اما دارپا در خبری اعلام کرد، بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه خلاء الکترونیکی در سازمان وزارت دفاع امریکا وجود داشته و استفاده می شوند. تقویت کننده های ارزان قیمت و با قدرت زیاد باعث شده اند که طیف الکترومغناطیس شلوغ و پر ازدحام شود.

 

علاوه بر این، نسل جدید دستگاه های خلاء الکترونیکی نیاز دارند تا در توان های بالاتر و همینطور فرکانس های موج میلیمتری بالاتری از ۷۵ گیگاهرتز عمل کنند تا از هر گونه اختلالی جلوگیری شود.

 

اما دارپا در حال توسعه نسل بعدی دستگاه های خلاء الکترونیکی است که در فرکانس های موج میلیمتری عمل می کنند. برنامه های ابتکاری و لوله های خلاء دارپا قراردادهایی را برای مدلسازی و شبیه سازی دستگاه های خلاء الکترونیکی منعقد خواهد کرد تا به درک بهتری از انتخاب فرآیندهای انتشار و همینطور توسعه تکنیک های جدید ساخت و تولید بپردازد.

 

این برنامه از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا در اختیار داشتن فرکانس های موج میلیمتر نیازمند اجزای بسیار کوچک با انطباق فوق دقیق است.

اخبار علمی - مهر

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه