فرق تبلت با آی پد در چیست؟

Asemooni.com

ipad-vs-tabletتولید و انتشار نخستین نسخه آی پد (iPad) باعث شد محبوبیت بسیار زیادی در تبلت ها ایجاد شود و باعث شد بسیاری از شرکت ها برای ارایه محصولی مشابه با آن تلاش کنند.اخیرا،تبلت های اندروید (Android) نیز محبوبیت قابل توجهی به عنوان جایگزین iPad کسب کرده اند.آنچه بیشتر افراد نمی دانند این است که تبلت های اندروید بر خلاف iPad مشابه یکدیگر نیستند و تبلت یک نام مشترک برای محصولات بسیار گسترده ای است که مشخصات مختلف داشته و توسط سازندگان مختلف در بازار ارایه می شوند.
بزرگترین تفاوت میان iPad و تبلت های اندروید در سیستم عامل آنهاست.سیستم عامل آی پد ios است در حالی که تبلت های اندروید بر اساس سیستم عامل ((گوگل آندروید))عمل می کنند.هر دو سیستم عامل در گوشی های کوچک آغاز به کار کردند ودر حال حاضر در تبلت ها نیز استفاده می شوند.
بزرگترین عامل فروش تبلت های اندروید در مقایسه با iPad،فلش(Flash) است .Flash محبوب ترین نرم افزار مورد استفاده در نمایش ویدئوهای آنلاین است. iPad نمی تواند ویدئوهای مربوط به Youtube و بسیاری از سایت های دیگر را به علت نداشتن Flash نشان دهد.همچنین به هیچ طریقی نمی توان در iPad فلش نصب کرد.
تفاوت دیگر این دو،چند وظیفه ای بودن است،تا پیش از ios4 ویژگی چند منظوره بودن یا چند وظیفه ای بودن در گوشی های iPhon وجود نداشت.Ios4 نسخه پیچیده چند وظیفه ای را در iPhon و iPad مطرح نمود.به این لحاظ پیچیده بود که تنها یکسری از اپلیکیشن ها قابل اجرا بود و سایر اپلیکیشن ها با آن سازگار نبودند.تبلت های اندروید این ویژگی را به خوبی دارا هستند.شما به راحتی می توانید به طور همزمان چندین اپلیکیشن را runکنید.برای بکارگیری قابلیت چند وظیفه ای شدن اپلیکشن ها نیاز به هیچ کدنویسی اضافی ندارد.
نهایتا،هنوز نیز iPad به خاطر داشتن فهرستی طولانی از اپلیکیشن های متفاوت ،از تبلت های اندروید بازار بیشتری دارد.تبلت های اندروید نیز یک سری از اپلیکیشن ها را برای مقابله با iPad ارایه داده اند اما هنوز در مقایسه با iPad تعداد اپلیکشن های کمتری دارند.
iPad یک محصول منحصر به فرد شرکتapple است در حالی که تبلت های اندروید یک نام مشترک برای بسیاری از محصولات متفاوت (ساخت شرکت سامسونگ،ASUS،و غیره)است.
iPad بر روی ios کار می کند در حالی که سیستم عامل تبلت ها اندروید است.
iPad در مقایسه با تبلت های اندروید فاقد Flash است.
iPad در مقایسه با تبلت های اندروید ویژگی چند وظیفه ای بودن را به خوبی دارا نیست.
iPad در مقایسه با تبلت های اندروید تعداد اپلیکیشن بیشتری دارد.

- پورتال آسمونی Asemooni.com

حمایت مالی از آسمونی
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه