در طول سفر قصد چادر زدن دارید؟همه چیز درباره چادر زدن

همه چیز درباره چادر زدن:از آنجا که اقامت پرخرج‌ترین بخش سفر است بسیاری از گردشگران به چادر پناه می‌برند. این شیوه مختص طبیعت‌گردها نیست بلکه مسافران شهرهای بزرگ و توریستی هم در اماکنی که شهرداری مشخص کرده چادر می‌زنند. در اکثر شهرهای بزرگ و تاریخی مثل اصفهان چادرزدن در میدان‌ها و بلوارها ممنوع شده است و مکان‌های مخصوصی را به این کار اختصاص داده‌اند. این محدودیت مختص شهرها نیست بلکه در طبیعت هم نمی‌شود در هر جایی چادر زد. در عمق دره‌ها، در مسیر سیلاب‌ها و در نزدیکی رودها، در شیب‌های تند، نزدیک آتش، در معرض وزش شدید باد و جایی که حیوانات و حشرات خطرناک وجود دارند، نباید چادر زد.

 همه چیز درباره چادر زدن

همه چیز درباره چادر زدن

اگر تعداد چادرها بیش از یکی است بهتر است نزدیک هم به پا شوند و اگر بیش از چهارتاست در صورتی که زمین مسطح باشد و شرایط محیطی اجازه دهد بهتر است کمپ به شکل دایره باشد تا هم‌نمای زیباتری داشته و هم حفاظت از آن آسان‌‌تر شود همچنین با این روش می‌توان آتش را با حفظ احتیاط در مرکز دایره روشن کرد.

 

پیش از برپا کردن چادر باید زیر آن را صاف کنید و زیرانداز پلاستیکی حتما زیر چادر پهن کنید. اگر احتمال باران می‌رود دور چادر حاشیه باریکی با یک بیلچه کوچک بکنید با این روش می‌توانید آب را به راهی که می‌خواهید هدایت کنید.

 

زیپ در چادر باید همیشه بسته باشد تا حشره و جانور نتواند وارد آن شود و هنگام خواب هیچ چیز حتی کفش نباید خارج از چادر باشد چون ممکن است جانوران را به سمت چادر بکشد. برای روشن کردن فضای داخل چادر فقط از چراغ قوه استفاده کنید و از روشن‌‌کردن هر نوع وسیله‌ای که آتش دارد، بپرهیزید. کشیدن سیگار داخل چادر را هم فراموش کنید زیرا الیاف چادر به شدت قابل احتراقند.

 

آموزش نحوه جمع کردن چادر مسافرتی

دیواره طرفین را گرفته و یکی را به داخل هدایت کنید و چادر را به حالت کتاب ببندید. کف چادر را آزاد کرده و به حالت سه گوش به بیرون هدایت کنید تا بین فنرها گیر نکند؛ سپس دست ها را بالای چادر نگه دارید و دو پای خود را روی بست های فنر قرار دهید تا چادر جابه جا نشود. چادر را از بالا خم کنید و تا کمر پایین بیاورید. دست ها را جابه جا کرده و فنرها را عکس عقربه های ساعت بچرخانید تا چادر به سه دایره مساوی تبدیل شود. حالا می توانید چادر را در محفظه خود قرار دهید.

 

همه چیز درباره چادر زدن

 

مکان و نحوه برپا کردن چادر

مکان و نحوه برپا کردن چادر می تواند تاثیر زیادی بر تجربه چادر زنی تان در طبیعت داشته باشد. این می تواند از جهت داشتن خوابی نامطلوب و یا خواب شبانه ای راحت اهمیت داشته باشد. در این جا به برخی نکات اساسی در یافتن مکانی خوب برای چادر زنی نگاهی خواهیم انداخت :

 

مکان برپایی چادر :

یافتن مکانی خوب به ویژه در شرایط دشوار اساسی است .در اینجا برخی راهنمایی ها در مورد پیدا کردن محلی خوب و موقعیت یابی چادر تان توضیح داده می شود:

مکانی را پیدا کنید که ایمن و محافظت شده باشد.از راس تپه و کوه دوری کنید چون این محل ها کمترین حفاظت را در برابر بادهای شدید و رعد و برق دارند. در عین حال ، چادر تان را در پایین ترین سطح این ناحیه بر پا نکنید ، چون در صورت بارندگی ، آب به پایین ترین سطح جاری خواهد شد.

مکانی را بیابید که به وسیله موانع طبیعی احاطه شده باشد چون در هوای گرم ایجاد سایه خواهد کرد ، در شرایط باد جلو باد و در هوای بارانی جلو باران را خواهد گرفت. تجمع درخت ها و سنگ ها موانع طبیعی ایده آلی هستند.

در صورت امکان ، نزدیک جویبار، رود یا دیگر منابع آب چادر بزنید تا بتوانید برای شستشوی ظروف و موارد دیگر استفاده کنید. به هر حال ، اطمینان حاصل کنید که در سطوح بالاتر هستید و دیگر اینکه احتمال سیل وجود نداشته باشد.

 

1) ناحیه چادر

به طور کلی چادرتان را در خاک یا علف همواری که بتوانید به راحتی میخ های فلزی چادر را فرو کنید ، بر پا کنید.

مطمئن شوید که چادرتان در بلندترین ناحیه در آن نزدیکی است تا از ورود آب به ناحیه چادر جلوگیری شود. چادرتان را به طور محکم و یکسان برپا کنید تا در برابر بادهای احتمالی در طول شب مقاومت کند.

 

2) ناحیه پخت و پز

ناحیه پخت و پز ویژه ای را درست کنید مگر این که شرایط شما را وادارد که داخل چادر آشپزی کنید. این ناحیه باید حداقل 30 فوت ( 9 متر ) با چادر فاصله داشته باشد و در مکانی واقع باشد که در صورت وزیدن باد ، خاکستر و جرقه آتش به سمت چادر نیاید.

 

 

گردآوری:مجله اینترنتی دلگرم

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه