با چند ترفتد ساده به خود جان دهید

ایران بانو دات کام
تغییر دادن فضای خانه با آنچه دارید می تواند درست مثل خریدن وسایل نو، به فضای آن جان بدهد. شما هم هوس کرده اید که تغییراتی در منزلتان ایجاد کنید؟ قبل از آنکه برای خریدن وسایل نو به فروشگاه های آنلاین و غیره بروید، چرا نمی بینید که با آنچه دارید چکار می توانید انجام دهید؟ از ایده های زیر نیز می توانید استفاده کنید.

1. عکس های کتاب یا مجلات را قاب کنید. مجله های هنری و کتاب های قدیمی منابعی عالی برای تصاویر باارزش و زیبا هستند. آنها را با دقت ببرید و اگر قاب خالی دارید، از آن برای قاب کردن این نوع تصاویر استفاده کنید.


2. بقایای پارچه ها را به شکل اثر هنری دربیاورید. اگر کار خیاطی یا کاردستی انجام می دهید، حتماً بقایای پارچه های زیبا را نگه داشته اید. می توانید با آنها روی بوم خالی اثری هنری بسازید یا از آنها لحاف چهل تکه بدوزید.


3. از گلدان ها برای نمایش دادن جواهرات استفاده کنید. بجای پنهان کردن گلدان های اضافی داخل کابینت، آنها را به نمایش بگذارید و گردنبند و دستبندهایتان را روی آنها بگذارید.

4. پتوها را به شکل جدیدی بکار ببرید. بجای تا کردن پتوها و ملافه ها و گذاشتن آنها روی تخت، سعی کنید با تا کردن و قرار دادن هوشمندانه آنها روی مبلمان، نمای مبلمان را تغییر بدهید.


5. یکی از مبل های زیبا را به اتاق دیگری انتقال دهید. از تکه های کوچک مبلمان مانند عسلی، چهارپایه، صندلی تک نفره) استفاده کنید و آنها را در اتاق دیگری قرار دهید و حال و هوای اتاق را تغییر دهید. یکی از عسلی ها و یکی از مبل های تک نفره را در ورودی منزل بگذارید.


6. از قوطی ها و شیشه های قدیمی به عنوان محل ذخیره وسایل استفاده کنید. فقط درپوش های آنها را به یک رنگ نقاشی کنید تا کلکسیونی از آنها داشته باشید. می توانید مداد و خودکار یا مسواک ها را داخل آنها بگذارید.


7. به قفسه های کتاب کد رنگی بدهید. آیا کتابخانه شما کسل کننده شده است؟ یک روز بعد از ظهر را اختصاص دهید به اینکه کتاب ها را بر اساس رنگ آنها بچینید.


8. از یک جعبه به عنوان قفسه کتاب اضافی استفاده کنید. جعبه های چوبی قدیمی برای مرتب نگه داشتن کتاب ها عالی هستند. می توانید در پس زمینه آن کاغذ کادوی زیبایی بچسبانید.


9. به کتابخانه تابلو نصب کنید. این تکنیک محبوب طراحان است و اتاق های ساده را بسیار شیک می کند. یک تابلوی نقاشی کوچک به قفسه کتاب ها نصب کنید تا دسترسی به کتاب ها سخت نشود.


10. کابینت های شیشه ای را شیک کنید. اگر درب جلویی کابینت های شما شیشه ای است یا قفسه های جلو بازی در آشپزخانه دارید، فرصتی برایتان بوجود آمده تا وسایل شیک خود را به نمایش بگذارید.


11. نقره هایتان را به نمایش بگذارید. نقره داشته باشید یا نداشته باشید، اغلب ما چیزهایی داریم که برای استفاده روزانه زیادی خو�� هستند. از آنچه دارید استفاده کنید و از آن لذت ببرید. اگر نگران هستید که بشکند، حداقل بعضی از آنها را به نمایش بگذارید که دوست دارید هر روز آنها را ببینید.


12. از قوطی های شیشه برای قرار دادن گل استفاده کنید. می توانید قوطی های شیشه ای کوچک را با نوارچسب های زیبا تزئین کنید و کلکسیونی از آنها بسازید. سه، پنج یا چند گلدان را وسط میز ناهارخوری برای تزئین بگذارید.


13. یکی از دیوارها را با نقشه های قدیمی کاغذ دیواری کنکید. با دکوپاژ نقشه ها و چسباندن آنها روی دیوار تمیز، برای خودتان کاغذ دیواری درست کنید. حتی می توانید نقشه مکان هایی که به آنها سفر کرده اید را ترکیب کنید.


14. یک قاب خالی را تبدیل به تابلوی اعلانات کنید. یک تابلو درست کنید و آن را با پارچه دلخواهتان بپوشانید و از آن به عنوان تابلوی اعلانات استفاده کنید.


15. یکی از درها را دربیاورید و یک دفتر کار مخفی درست کنید. حتی یک کمد کوچک را نیز می توان به محل کار تبدیل کرد. در آن را دربیاورید و بجای پرده آویزان کنید. داخل فضای کمد قفسه بگذارید تا از آن به عنوان میز کار استفاده کنید.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه