اگر در فکر رفتن به سفر نوروزی هستید این مطلب را بخوانید!

سفرکردن یکی از بهترین و سالم ترین تفریحات است و لذت خاص خود را دارد. شاید بتوان سفر با وسیله نقلیه شخصی را نوعی ماجراجویی نامید. خیلی ها از سفر کردن همین برایشان کافی است که در مناظر مختلف با ماشینشان بچرخند و از آن مکان سریع رد شوند و بعضی دیگر ترجیح می دهند شب را در آن مکان بین راه بمانند و کمتر رانندگی کنند. در این میان نکته ای که از اهمیت خاصی برخوردار است این است که آیا از همین الان برای سفرتان برنامه ریزی کرده اید؟ آیا از حساب بانکی تان خبر دارید؟ آیا می دانید کدام شهر می خواهید بروید و شب ها کجا می خواهید استراحت کنید؟ همه این آیاها با برنامه ریزی به خوبی قابل رویارویی است.

دراین مقاله نوروزی با مجله دلگرم همراه باشید تا به طور خلاصه برنامه ریزی برای سفر با اتومبیل شخصی را به شما آموزش دهیم.

 اگر در فکر رفتن به سفر نوروزی هستید این مطلب را بخوانید!

 

سفر نوروزی و مسافرت در عید

 

1. مطمئن شوید که ماشینتان هیچ ایراد فنی ندارد.
ممکن است هرچه به ایام عید نزدیکتر می شویم تعمیرگاه ها شلوغ تر شوند پس از همین الان از صحت کارکرد ماشینتان مطمئن شوید.حتی اگر همین اواخر ماشینتان را معاینه فنی کرده اید اما عقل سالم بر این گواه است که مجدد ماشینتان را به یک تعمیرگاه مطمئن برده و از هر نظر آن را چک کنید.به این ترتیب با خیال راحت تری می توانید به سفر بروید.


2. بودجه سفرتان را از الان کنار بگذارید.
به یاد داشته باشید که برای سوخت، غذا، تهیه مکان برای خوابیدن، خرید سوغات و یا خدای ناکرده موارد اورژانسی پول لازم دارید پس بهتر است فکر هزینه سفر را کامل بکنید. ضمن اینکه از الان برنامه ریزی کند که مدت زمان سفرتان چند روز است و تعداد افرادی که با شما همسفر می شوند چند نفرند.

 

3. نقشه فراموشتان نشود.
هر چقدر هم که مسیر را می شناسید و به آن آگاهی دارید بهتر است که نقشه ای همراه خودتان بردارید که خدای ناکرده گم نشوید و بیهوده وقتتان تلف نشود. می توانید از نقشه های آنلاین استفاده کنید و پرینتی از آن ها تهیه کنید و همراه خود ببرید. موبایل های جی پی اس دار هم کمک بسیار زیادی در پیدا کردن مسیر خواهند کرد.


4. چمدانهایتان را چند روز قبل از سفر ببندید.
چند روز مانده به سفر همه وسایلی که احتمال می دهید در حالت عادی و یا اورژانسی به دردتان می خورد را بردارید و داخل چمدانتان قرار دهید.


5. موسیقی برای بین راه نشاط آور است.
مجموعه ای از آهنگ های مورد علاقه تان تهیه کنید و در راه گوش دهید البته نه با صدای زیاد!


6. موارد بهداشتی را رعایت کنید.
در سفر برای اینکه خدای ناکرده بیمار نشوید مدام دستهایتان را با آب و صابون بشویید و تمام موارد بهداشتی را رعایت کنید. در خوردن غذا و انتخاب رستوران دقت ویژه ای به خرج دهید.


7. در روز سفر با امید به خدا و دلی شاد حرکت کنید و از سفرتان نهایت لذت را ببرید.

اگر در فکر رفتن به سفر نوروزی هستید این مطلب را بخوانید!
ترجمه و گرداوری:
بخش گردشگری مجله دلگرم

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه