ارائه نخستین ربات نرم چاپ سه‌بعدی با همکاری محقق ایرانی

ارائه نخستین ربات نرم چاپ سه‌بعدی با همکاری محقق ایرانیاخبار,اخبار علمی,نخستین ربات نرم چاپ سه‌بعدی

دانشمندان دانشگاه‌های هاروارد و کالیفرنیا در سان‌دیگو با همکاری بابک مصدق، استادیار کالج پزشکی ویل کورنل در دانشگاه کورنل، نخستین ربات چاپ سه‌بعدی جهان را ارائه داده‌اند که از هسته سخت اما پوشش خارجی نرمی ساخته شده است.

این امر به ربات، امکان انجام پرش‌های چندگانه و سازگاری بهتر با انسان‌ها را می‌دهد. ربات جدید با الهام از طبیعت ساخته شده و قادر است بیش از 30 پرش را انجام دهد. این ربات با ترکیب بوتان و اکسیژن نیرودهی می‌شود.


ربات ابداعی در مقایسه با نمونه‌های دیگر سازگارپذیرتر است و می‌تواند پا به پای انسان‌ها کار کند. در آزمایشات انجام‌شده، سیستم مزبور به پرش ارتفاع 76.2 سانتی‌متر و پرش افقی 15.24 سانتی‌متر دست یافت. ربات بیش از 100 بار پرش کرد و از 35 پرش دیگر از ارتفاع 121.9 سانتی‌متری جان سالم به در برد.


گردهم‌آوردن مواد سخت و نرم در کنار یکدیگر به دانشمندان در ارائه نسل جدید ربات‌های سریع کمک می‌کند. مصدق و همکارانش امیدوارند دستاورد جدید امکان یکپارچه‌شدن اجزای سخت با ربات‌های نرم را فراهم کند. این ربات‌ها می‌توانند بدون کاهش‌دادن ایمنی انسان‌هایی که با آن‌ها کار می‌کنند، سریع‌تر حرکت کنند.

اخبار علمی - ایسنا

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه