آئودی به فتح کره ماه می اندیشد!

آئودی به فتح کره ماه می اندیشد!نمونه های اولیه لونار کواترو در اروپا زیر آزمایش قرار دارند و انتظار می رود این ماه‌نورد سفر خود را در سال 2017 انجام دهد.

آئودی با همکاری تیمی از مهندسان آلمانی که به نام پارت تایم ساینتیستس شناخته می شوند پروژه ای را برای توسعه یک ماه‌نورد بدون سرنشین آغاز کرده است. این ماه‌نورد به نام لونار کواترو برای کاوش سطح ماه طراحی شده است.

اخبار,اخبار علمی,آئودی به فتح کره ماه می اندیشد

  لونار کواترو برای حضور در رقابت لونار اکس‌پرایز ساخته شده است. این رقابت توسط گوگل در سال 2007 شکل گرفت و جایزه ای 30 میلیون دلاری را به تیمی که بتواند روشی تقریبا کم هزینه برای بررسی ماه طراحی کند، اهدا می کند. در شرایطی که کاوشگر نباید روی سطح ماه سقوط کند و آتش بگیرد، وظیفه پوشش حداقل 546 یارد (499 متر) و ارسال تصاویر و ویدیوهایی وضوح بالا به زمین را نیز بر عهده دارد.

اخبار,اخبار علمی,آئودی به فتح کره ماه می اندیشد

 اگرچه لونار کواترو لوگو آئودی را روی بدنه خود می بیند اما بخش اعظم توسعه آن طی چند سال گذشته توسط پارت تایم ساینتیستس صورت گرفته است. چهار موتور الکتریکی این کاوشگر نیروی مورد نیاز خود را از بسته باتری یون لیتیوم جمع و جور و پنل خورشیدی بزرگی که در بالای آن قرار گرفته، دریافت می کنند. بدنه لونار کواترو از آلومینیوم ساخته شده تا وزن آن بیش از اندازه نشود. بیشینه سرعت این ماه‌نورد تنها دو مایل در ساعت (سه کیلومتر در ساعت) است که به گفته آئودی روی سطح سخت و ناهموار ماه بسیار زیاد نیز است. 

اخبار,اخبار علمی,آئودی به فتح کره ماه می اندیشد

 نمونه های اولیه لونار کواترو در اروپا زیر آزمایش قرار دارند و انتظار می رود این ماه‌نورد سفر خود را در سال 2017 انجام دهد. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، این کاوشگر چهار چرخ بیش از 236 هزار مایل را طی یک دوره زمانی پنج روزه سفر خواهد کرد و دقیقا در جایی که آپولو 17، آخرین ماموریت سرنشین‌دار ناسا به ماه در سال 1972 لمس کرد، فرود می آید.

اخبار علمی - عصرایران

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه